De Belbin-benadering

9789462201323
Rob Groen (Auteur), José Houweling (Auteur)
Onderwerp: Leiderschap
Gratis verzending
EUR 32.95 9789462201323 32,95
  • Levertijd 2-3 werkdagen
  • Klanten geven Thema een 9.1/10

Waar gaat het over?

Boeken over Belbin zijn er te over, maar een boek over coachen met Belbin was er wonderlijk genoeg nog niet! Sinds jaren wordt het model van Belbin succesvol toegepast voor teamcoaching. Minder bekend is de schat aan mogelijkheden van de Belbin-benadering voor individuele coaching en loopbaan begeleiding.

Dit boek voorziet in deze leemte. Het geeft handvatten om de eenvoudig herkenbare - maar wetenschappelijk gefundeerde - Belbin-rollen als basis te gebruiken bij coachingsvraagstukken en talentontwikkeling. Het leert je voort te bouwen op iemands natuurlijke sterkten en biedt uitkomst als er een mismatch is tussen persoon en functie. En het geeft tal van aanknopingspunten voor individuele begeleiding als vervolg op functioneringsgesprekken en persoonlijke ontwikkelingsplannen. De grootste kracht van de Belbin-benadering is de oplossingsgerichte en positieve grondslag. Dit maakt dat iedereen zich hierin kan herkennen en er graag mee aan de slag gaat.

Het boek sluit aan bij de trends in de positieve psychologie en bij de sterke-puntenrevolutie in de loopbaan begeleiding. Rob Groen en José Houweling hebben De Belbin-benadering samengesteld met tien zeer ervaren coaches. Hun waardevolle ervaringen op het gebied van coaching met Belbin zijn een verrijking voor uw coachingspraktijk.

Rob Groen
Rob Groen is psycholoog, trainer en opleider van trainers. En nu (dus) ook schrijver. Sinds 1981 is hij gespecialiseerd in het toepassen van het model van Belbin bij training, coaching en advies. Vanaf 1999 verzorgt hij de Belbin Masterclass voor wie zelfstandig en professioneel met Belbin aan de slag wil. Rob is directeur van het CMB, zijn eigen trainingsbureau, en directeur van Teamvorm, de uitgever van de Nederlandse Interplace. Hij schreef diverse artikelen voor vakbladen en magazines en werkte mee aan diverse boeken. www.cmb-teamrol.nl en www.belbin.nl

Jose Houweling
José Houweling is sinds 2003 zelfstandig gevestigd Registerpsycholoog NIP/A&O, coach en trainer. In haar coachpraktijk begeleidt ze mensen met diverse loopbaanvragen, van persoonlijke ontwikkeling tot het zoeken naar een andere baan. Teams traint/coacht ze in het verbeteren van hun samenwerking, zicht krijgen op hun kwaliteiten en leren omgaan met hun valkuilen. Al ruim twintig jaar gebruikt zij daarbij met succes het teamrolmodel van Belbin, individueel en in groepen, in een nationale en internationale context. www.josehouweling.nl

Over de auteur

Rob Groen (Auteur)

Rob Groen is ontwikkelingspsycholoog, trainer en specialist op het gebied van samenwerking. Vele jaren geleden introduceerde hij het model van Belbin (de “psychologie van de diversiteit”) in Nederland en ontwikkelde dat door tot een krachtig instrument bij individuele- en teamontwikkeling. Sinds kort heeft hij ook enkele boeken op zijn naam staan en verzorgt hij masterclasses en train-de-trainer programma’s op dit gebied.

José Houweling (Auteur)

Specificaties

Auteur(s) Rob Groen, José Houweling
ISBN 9789462201323
Uitvoering Paperback
Uitgeverij Koninklijke Boom Uitgevers
Gewicht 250 gr
Taal Nederlands
Verschijningsdatum 30-06-2015
Afmeting 210 x 135 x 17 mm
Aantal bladzijdes 176