• Vóór 23.00u besteld, morgen in huis
24,90

Hoopvol pessimisme

9789024472987
Gratis verzending
EUR 24.90 9789024472987 24,90
  • Vóór 23.00u besteld, morgen in huis
  • Klanten geven Thema een 9.1/10

Waar gaat het over?

Alles komt niet goed


En toch doen we wat we kunnen


 


In tijden van crisis moeten we optimistisch blijven: een positieve blik, vertrouwen in vooruitgang, de moed erin houden. Maar wat als die vorm van optimisme ons juist verhindert om de werkelijkheid onder ogen te zien? In Hoopvol pessimisme pleit filosoof Mara van der Lugt voor een radicale herwaardering van het pessimisme. Niet als cynisme of gelatenheid, maar als een doordachte houding die ons juist aanzet tot handelen en morele verantwoordelijkheid.


 


Aan de hand van schrijvers en denkers als J.R.R. Tolkien en Mary Shelley, Albert Camus en Jonathan Lear nodigt Van der Lugt ons uit om opnieuw na te denken over optimisme en pessimisme, hoop en wanhoop, activisme en verdriet. Ze laat zien dat hoopvol pessimisme geen tegenstrijdigheid is, maar een vruchtbare houding die verdriet en kwetsbaarheid niet wegdrukt, maar erkent – en daarin ruimte vindt voor echte betrokkenheid en actie.


 


‘In haar scherpzinnige boek doet de Nederlandse filosoof Mara van der Lugt een goed woordje voor het pessimisme. Ze waarschuwt dat het uiteindelijk niet zou moeten gaan over woorden en gevoelens, maar om daadkracht en morele verantwoordelijkheid.’


– Tim Fransen in de Volkskrant


 


Mara van der Lugt (1986) studeerde filosofie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, promoveerde aan de universiteit van Oxford en is sinds 2021 verbonden aan University of St Andrews in Schotland. Hoopvol pessimisme verscheen in 2025 in het Engels bij Princeton University Press.

Over de auteur

Mara van der Lugt (Auteur)

Specificaties

Auteur(s) Mara van der Lugt, Menno Grootveld
ISBN 9789024472987
Uitvoering Paperback
Uitgeverij Koninklijke Boom uitgevers PW
Taal Nederlands
Verschijningsdatum 19-11-2025
Aantal bladzijdes 304
Gewicht 438 gr
Afmeting 211 x 136 x 29 mm