Fuck de media, red de pers (E-book)

9789462673700
Dit boek is een J'accuse en eindigt met een dringende oproep: er is actie nodig om onafhankelijke, kritische en diverse journalistiek te beschermen. Anders komen hard bevochten vrijheden in het gevaar
E-book
EUR 14.00 9789462673700 14,-
  • E-book, direct leverbaar
  • Klanten geven Thema een 9.1/10

Waar gaat het over?

We hebben het nog maar zelden over 'de pers'. We spreken vooral over 'de media'. Meestal dan nog over 'de sociale media'. Sinds de totale overrompeling door Facebook en cie. ligt wat ooit de vierde macht was aan het infuus. Nieuws werd een mediacircus. Het programmeert 24/7 voorstellingen met relletjes van de dag, alternatieve feiten en regelrechte leugens. Het is in handen van enkelen die hun profijt laten primeren op het welzijn van hun toeschouwers. Het werd de motor van de ontwrichting en de tweedeling van onze samenleving.

Guido Van Liefferinge, oprichter van bladen als Joepie en Dag Allemaal, was veertig jaar lang een van de gezichten van de populaire pers in Vlaanderen. Zijn 'Fuck de media, red de pers' is een J'accuse. Van de almacht van de Citizen Kanes van gisteren tot die van de Murdochs en de Zuckerbergs van vandaag: het omspant meer dan een eeuw. Het eindigt met een dringende oproep: er is actie nodig om onafhankelijke, kritische en diverse journalistiek te beschermen en te steunen. Anders komen onze hard bevochten vrijheden en verworvenheden in het gevaar.

Met een voorwoord van Rik Van Cauwelaert

Over de auteur

Guido van Liefferinge (Auteur)

Specificaties

Auteur(s) Guido van Liefferinge
ISBN 9789462673700
Uitvoering Ebook
Uitgeverij Epo, Uitgeverij
Taal Nederlands
Verschijningsdatum 01-11-2022
Aantal bladzijdes 195