- Leverbaar vanaf 18-09-2026
- Klanten geven Thema een 9.1/10
Waar gaat het over?
Filosofie voor wanneer het moeilijk wordt
Het stoïcisme is populairder dan ooit. Richt je op wat binnen je macht ligt, beheers je emoties en aanvaard wat je niet kunt veranderen. Maar houden zulke levenslessen ook stand bij werkelijk verlies, bij ontwrichting en verdriet? In Onvolmaakt leven zoekt Michiel Buis het antwoord op een onverwachte plaats: in de tragedies van de Romeinse filosoof Seneca. In verhalen over Medea, Oedipus, Hercules en de vrouwen van Troje worden de bekende stoïcijnse idealen tot het uiterste op de proef gesteld. Personages worden geconfronteerd met crisis, schuld, waanzin, rouw en situaties waarin iedere keuze verlies betekent.
Buis laat zien dat Seneca’s tragedies geen duistere voetnoten bij zijn filosofie zijn, maar indringende gedachte-experimenten. Ze maken voelbaar wat filosofische regels alleen niet kunnen vangen: hoe het is om te wankelen, te falen en toch verder te moeten leven. Zo ontstaat een rijker en menselijker beeld van het stoïcisme. Geen pasklare methode om onkwetsbaar te worden, maar een levenskunst voor feilbare mensen: steeds opnieuw proberen redelijk te handelen, zonder de illusie dat het leven ooit volmaakt zal zijn.
Michiel Buis (1987) is filosoof en onderzoeker. Hij promoveerde op een vergelijking tussen het antieke en het hedendaagse stoïcisme en publiceerde eerder, samen met Dennis de Gruijter, De stoïcijnse school (2025).
Over de auteur
Michiel Buis (Auteur)
Specificaties
| Auteur(s) | Michiel Buis |
| ISBN | 9789024404391 |
| Uitvoering | Ebook |
| Uitgeverij | Koninklijke Boom uitgevers PW |
| Taal | Nederlands |
| Verschijningsdatum | 17-09-2026 |
| Aantal bladzijdes | 256 |